Wpisz to, czego szukasz

Co zwiedzić w Indonezji?

Na pewno moge Wam polecić Kawah Ijen, okolice wulkanu Bromo, Yogyakartę i koło niej wspaniałe świątynie Prambanan i Borobudur.  Oczywiście jadąc do Indonezji warto zobaczyć także Ubud, Monkey Forest, Lovinę, wodospad Git Git, Amed, świątynię Tirtagangga, nurkować koło Tulamben i Amed, odwiedzić indonezyjską świątynię Pura Besakih oraz Tanah Lot. W planach na Indonezję nie powinno zabraknąć wysepek gili Air i gili Meno oraz oczywiście pięknego wulkanu Rinjani na Lombok.

Pod tekstem znajdziecie wszystkie wpisy jakie do tej pory napisałam o Indonezji

Indonezyjska wyspa Jawa

To tutaj zaczeła się nasz parzygoda z Indonezją. Wylądowaliśmy w Yoygakarcie, którą sprawnie zwiedziliśmy i stała się naszym punktem wypadowym do wspaniałej, indonezyjskiej świątyni Borobudur i równie ciekawej Prambanan. Stamtąd czekała nas kilkunastogodzinna droga w okolice wulkanu Bromo, muszę przyznać, że rzadko trafiałam na tak wyboiste drogi i po 13 godzinach w busie miałam serdecznie dosyć.

Niewygody na drogach Indonezji wynagrodziły widoki. Dżungla, paprocie wielkości drzew – miałam wrażenie, że przeniosłam się do prehistorycznego świata. A niebieskie ognie i siarkowy wulkan Kawah Ijen, który był dla mnie numerem jeden na liście “to do” na Jawie okazał się wspaniały. I rzeczywiście czułam się tam trochę jak we śnie!

Indonezyjska wyspa Bali

Omijając takie miejsca jak Kuta można naprawę nacieszyć się balijskim klimatem. Indonezja to ogromny i zróżnicowany kraj, mnóstwo wysp i nieziemskie widoki. Bali kojarzy mi się ze spokojem i zielenią, z kadzidłami. Bardzo miło wspominam Ubud i świątynie Tirta Empul i Goa Gojah, tarasy ryżowe oraz szalony Monkey Forest. To z Ubud wyskoczyliśmy skuterami do pocztówkowej Tanah Lot.

W Indonezji dwiedziliśmy też Lovinę, by zobaczyć wolnożyjące delfiny oraz pojechaliśmy do Amed, by zanurkować koło Jemeluk Bay, a także odwiedzić świątynię Pura Besakih u podnóża wulkanu Agung. W drodze z Loviny do Amed zobaczyliśmy też wodospad Git Git oraz Beji Temple.

Indonezyjska wyspa Lombok

A Lombok to dla mnie przede wszystkim Rinjani. Indonezja ma wiele wulkanów, ale to jeden z tych, które na pewno trzeba zobaczyć. Trekking jego zboczem to świetna przygoda, a widoki ze szczytu wulkanu Rinjani o świcie zostaną w mojej pamięci na zawsze, są wprost nie do opisania!

A zaraz obok Lombok znajdziecie trzy słynne wyspy, na których można się zrelaksować, snorkelingować i nurkować. Gili Meno, Gili Air oraz imprezowa Trawangan, którą umyślnie ominęliśmy.

Rinjani trekking
trekking Rinjani
trekking Rinjani Indonezja