Sunday, July 14th, 2024

Google zaprezentuje nowe smartfony wcześniej niż oczekiwano

Google łamie swoją tradycję i prezentuje nowe modele Pixel dwa miesiące wcześniej niż zwykle. W poprzednich latach prezentacja smartfonów Pixel zawsze odbywała się w październiku. W tym roku wydarzenie „Made by Google” odbędzie się już 13 sierpnia.

Opublikowany przez Google teaser daje pierwsze spojrzenie na design nowych urządzeń. W wideo można na krótko zobaczyć zarys smartfona Pixel, któremu towarzyszy rzymska liczba „IX”, wywodząca się z napisu „Pixel”. Wideo sugeruje również, że element kamery na tylnej stronie został przeprojektowany i nie przebiega już na całej szerokości urządzenia, podobnie jak w już dostępnym Pixel Fold.

Trzy modele – a może cztery?

Szczególnie interesujące jest to, że według różnych plotek w tym roku mogą pojawić się trzy do czterech różnych wersji Pixel 9: standardowy model Pixel 9, większy Pixel 9 Pro, możliwe także jeszcze większy model Pro-XL, oraz składany model nazwany Pixel 9 Pro Fold. Jednakże istnienie modelu XL pozostaje niejasne, ponieważ nie został on wymieniony w oficjalnym ogłoszeniu.

Konkurrent Samsung niedawno ustalił datę swojego wydarzenia Unpacked na 10 lipca, podczas którego mają zostać zaprezentowane nowe urządzenia. Oczekuje się m.in. nowe składane telefony Galaxy Z Flip6 i Galaxy Z Fold6. Apple prawdopodobnie zaprezentuje iPhone 16 we wrześniu. Możliwe, że Google chce wyprzedzić konkurencję wcześniejszym ogłoszeniem modeli Pixel.

Google obiecuje, że będzie „magicznie”, na swojej niemieckiej stronie sklepu. Tytuł na YouTube „AI … meet IX” – co oznacza „KI, przedstawiam: 9” – wskazuje wyraźnie, że sztuczna inteligencja również odgrywa kluczową rolę w nowych urządzeniach. Oczekiwane są m.in. ulepszenia w magicznym edytorze Google Photos oraz inne innowacyjne funkcje w ramach tzw. ery Gemini.

Nowe urządzenia

Oprócz nowych smartfonów prawdopodobnie zostanie również zaprezentowany Pixel Watch 3. Według plotek ma być dostępny zarówno w małej wersji z 41-milimetrową kopertą, jak i w większej wersji z dodatkowym oznaczeniem „XL”. Nowe smartfony mają również działać na Androidzie 15.