Saturday, May 18th, 2024

Sony Xperia 1 VI może mieć dokładnie te same aparaty co jego poprzednik

Nowy model Sony Xperia 1 VI był do tej pory owiany plotkami o zmianie proporcji ekranu, rezygnacji z długo utrzymywanego stosunku 21:9. Nowy telefon miałby być nieco mniej wysoki i nieco szerszy, a firma może nawet zrezygnować z rozdzielczości 4K, której nie przyjęło żadne inne przedsiębiorstwo produkujące smartfony.

To są dość interesujące zmiany, ale jeśli liczyłeś również na odświeżony sprzęt fotograficzny, nowa plotka twierdzi, że możesz być bardzo rozczarowany. Zgodnie z pogłoskami na Weibo, Xperia 1 VI zostanie wyposażona w dokładnie te same tylne aparaty co jej poprzednik.

Mówimy więc o głównym aparacie 24mm 48 MP z przysłoną f/1.9 i sensorem 1/1.35″, ultraszerokokątnym 16mm 12 MP f/2.2 z sensorem 1/2.5″, oraz teleobiektywie 12 MP (85mm f/2.3, 125mm f/2.8) z sensorem 1/3.5″ i ciągłym zoomem.

To są, litera w literę, specyfikacje aparatów Xperia 1 V. Oczywiście, nie oznacza to, że nie będzie ulepszeń oprogramowania – a te mogą mieć ogromny wpływ na zdjęcia, które robisz, i nagrania wideo, które rejestrujesz, ale pod względem sprzętowym, Xperia 1 VI wygląda na więcej tego samego.

Oczywiście, jeśli ta przypadkowa plotka z Weibo okaże się prawdziwa – a to jest dość znaczące „jeśli”. Jak zawsze, radzilibyśmy zachować ostrożność i nie przyjmować tego za pewnik. W miarę zbliżania się premiery Xperia 1 VI, powinno pojawić się coraz więcej plotek i przecieków potwierdzających lub obalających te informacje.

Słyszeliśmy, że Sony skupi się na ulepszeniach opartych na sztucznej inteligencji w trybie auto z Xperia 1 VI, więc warto to mieć na uwadze.